Naar boven

Wilt u nog dieper ingaan op het werk van de DMK Groep? Dan ben je hier aan het juiste adres. In de bijlage geven wij gedetailleerde informatie over de belangrijkste onderwerpen uit ons Jaarverslag en Duurzaamheidsverslag 2021.

Hoofdstuk 1

Ons & Nu

Melkprijsct/kg
Ø DMK135,88
Ø BLE235,70

1 Inclusief alle gemiddelde toeslagen (melkmeestertoeslag, logistieke toeslag, GMO-toeslag en dividend)
2 Prijsvergelijking inclusief toeslagen en kortingen volgens de Duitse verslagleggingsvoorschriften voor gewone melk. Zonder speciale betaling.

Hoofdstuk 2

Onze DMK

Zij zijn onze grootste kracht: de mensen in de DMK fractie. Ze hebben in 2021 weer alles gegeven. Dus laten we samen eens kijken naar de feiten en cijfers rond het DMK team. Meer details over onze vooruitgang in 2021 vindt u ook in het hoofdstuk „Onze DMK“ .

 

PersoneelAntaalin %
Totaal5.836100
Naar beroepsstatus
Werknemers5.22897,1
Trainee2173,7
Ernstig gehandicapt3196,7
Door geslacht
Mannen4.04469,3
Vrouwen1.79230,7
Naar leeftijd
< 30 jaar 92815,9
30-50 jaar2.79047,8
> 50 jaar2.11836,3
13,5 jaar Dienstverband gemiddeld
Medewerkers naar dienstverband in 2021Anzahlin %
Totaal5.836100
Onbepaalde tijd5.29190,7
Voltijds4.62187,3
Parttime67012,7
Bepaalde tijd5459,3
Werknemers met collectieve arbeidsovereenkomsten15.75898,7
Verloop3886,7
Nieuw personeel24537,8
DMK GmbH + min. 75% dochtermaatschappij (regio Duitsland en Nederland), peildatum: 31-12-2021
1 minus leidinggevenden
2 excl. tijdelijke krachten
Onze melkproducenten in 2021*Aantal
Totaal5.178
Deutsches Milchkontor eG4.549
Vertragslieferanten DMK GmbH17
DOC Kaas612

* Exclusief boeren van aangesloten melkveebedrijven en dochterondernemingen
Ongevallencijfers 2021
Ongevallen202120202019
Totaal 125190197
Ongevallen per 1 miljoen werkuren162324
Verzuimindex 20210,290,330,28
DMK GmbH + min. 75% dochters (excl. DP Supply). Sinds 2018 inclusief DOC-Kaas.

Commissiewerk

In het afgelopen jaar waren wij opnieuw in voortdurende uitwisseling met alle belanghebbenden binnen de DMK-groep. Hier vindt u alle details van onze vergaderingen en bijeenkomsten die in 2021 hebben plaatsgevonden.

Hoofdstuk 4

Duurzaamheid

Voor de DMK Group is de kwestie van de duurzaamheid een essentieel aspect van haar strategische oriëntatie geworden. Daarom benaderen wij deze belangrijke taak op holistische wijze en werken wij op de boerderijen, in de fabrieken en in de hele toeleveringsketen om meer dierenwelzijn, biodiversiteit, klimaat- en milieubescherming mogelijk te maken en tegelijk de emissies en het energie- en waterverbruik te verminderen. Dit omvat uiteraard ook de permanente vermindering van afval, de recycleerbaarheid van verpakkingen en een verantwoord beheer van hulpbronnen.. 

In het hoofdstuk „Duurzaamheid“  van ons jaarverslag vertellen wij u graag meer over ons werk in 2021. Hier vindt u de bijbehorende cijfers.

 

 

Emissies (Scope 1-3) in een oogopslagAandeel in %
Melkproducenten55
Aankoop van grondstoffen24
Aangeschafte ingrediënten8
Productie8
Vervoer6

Anteil Scope 1-3: Direkte Emissionen sowie indirekte Emissionen aus der Wertschöpfungkette

Duurzaamheid op de boerderijen

Dierenwelzijn, biodiversiteit en milieu- en klimaatbescherming beginnen op de boerderij. Hier werken de boeren elke dag aan meer duurzaamheid - bijvoorbeeld met moderne veehouderij en regionaal geproduceerd voer.

Houderijsystemen en aandeel in het melkvolume 2021
BehuizingstypeAantalin %Melkvolume (in %)
Totaal 5.178100100
loopstallen4.00377,396,1
vastgebonden1.17522,73,9
Gemiddeld 105 koeien per bedrijf

Duurzaamheid in de fabrieken

Elk jaar zoeken we ook naar nieuwe manieren om op DMK-locaties verantwoord om te gaan met hulpbronnen zoals energie, water en ingrediënten.

Direct energieverbruik (kWh)202120202019
Totaal1.520.094.6061.526.432.3781.520.094.616
Daarvan uit niet-hernieuwbare energiebronnen1.507.157.7001.512.197.9731.507.157.710
Elektriciteit346.031.233348.268.982284.491.217
Aardgas1.055.003.2461.051.376.6081.053.050.259
Stadsverwarming44.332.34946.052.33846.811.556
Diesel 60.407.16765.184.00087.810.390
Vloeibaar gas540.485566.385661.414
Stookolie843.230749.6601.978.725
Daarvan uit hernieuwbare energie12.936.90614.233.40514.876.039
Wasserkraft000
Biomassa 1280363614.085.14411.876.039
DMK GmbH inclusief alle 75%-dochtermaatschappijen, excl. DOC Kaas. De basis voor het winnen van directe energie uit niet-hernieuwbare energiebronnen is de daadwerkelijk gebruikte hoeveelheid energie. De basis voor het winnen van directe energie uit hernieuwbare energiebronnen is bij biomassa de aankoop resp. omrekening van het houtverbruik. Biomassa in de vestiging Waren.

Maatregelen ter vermindering van het energieverbruik

LocatieMaatregelen
Altentreptow Systeem voor hergebruik van water en warmte, optimalisering van de productie van koeling
Beesten Nieuwbouw van een sproeidrooginstallatie voor het gebruik van afvalwarmte
BobrowOmschakeling op milieuvriendelijke koelmiddelen
DargunInstallatie van een efficiënt persluchtsysteem, bouw van een warmtewisselaar
EdewechtNieuwe energie-efficiënte stoomketelinstallatie, gebruik van afvalwarmte bij lage temperatuur op de hele locatie, koppeling van warmtebronnen en -putten
ErfurtCondensaatrecirculatie om de afvalwarmte te benutten
EverswinkelOptimalisering van het koelsysteem
HohenwestedtNieuwbouw van een energie-efficiente koelinstallatie, bouw van een warmtewisselaar
HoldorfInfrastructuurproject met condensaatrecirculatie, terugwinning van afvalwarmte en nieuwe brandertechnologie
HoogeveenVermindering van de uitstoot naar de lucht
GeorgsmarienhütteOptimalisering van de koelinstallatie, gebruik van lage temperatuurafvalwarmte op de hele locatie en koppeling van warmtebronnen en warmteputten
NeubörgerProcesoptimalisatie in het kader van de inbedrijfstelling van een nieuwe verwarmingsinstallatie en een nieuwe afvulinstallatie, verbouwing van een energie-efficiënte koelinstallatie
NordhackstedtNieuwe bouw van een productielijn volgens nieuwe energienormen, nieuwe bouw van een energie-efficiëntere koelinstallatie met veiligheidsupgrade
PrenzlauEnergie-efficiënte koelinstallatie
StrückhausenBouw van een nieuwe efficiënte energiecentrale met warmtekrachtkoppeling en koelsysteem, verbouwing van de waterzuiveringsinstallatie, vermindering van de hoeveelheid afvalwater door geoptimaliseerde reinigingsprocessen in de droogtoren, bouw van een energie-efficiënte drooginstallatie en vermindering van uitstoot naar de lucht
WaghäuselGebruik van een fotovoltaïsch systeem
WarenBiomassacentrale op houtsnippers, verbouwing van een energie-efficiënte koelinstallatie, gebruik van afvalwarmte, bouw van een warmtewisselaar
ZevenNieuwe energiecentrale met 2 hoogefficiënte stoomketelsystemen en warmtekrachtkoppelingcentrale, verbouwing van een energie-efficiente koelinstallatie, gebruik van afvalwarmte voor sproeidroogsystemen
[Translate to Nederlands:]
Vers water m3Afvalwater m3
Totaal : 6.795.668,67Totaal : 7.022.130,6
Eigen water: 2.270.586,00Direct lozing: 2.215.689,3
Ander water: 4.525.082,7Indirect lozing: 4.806.441,4

DMK GmbH + minimaal 75% dochterondernemingen (exclusief DC Kaas, sunval)

Maatregelen ter optimalisering van het waterverbruik

[Translate to Nederlands:]
LocatieMaatregelen
Altentreptow MARS-project: Systeem voor hergebruik van water en warmte
EdewechtDeelname aan het EU-onderzoeksproject B-WaterSmart
EverswinkelBouw van een bergingsreservoir
HoldorfWaterbesparingsproject
HoogeveenOpwerking van pekel voor hergebruik
GeorgsmarienhütteAfvalwaterzuivering van de dampen om de uitstoot te verminderen
NordhackstedtHergebruik van water voor gebruik in de stoomketel, uitbreiding van de afvalwaterzuivering, diverse waterbesparende maatregelen
StrückhausenVermindering van de hoeveelheid afvalwater door geoptimaliseerde reinigingsprocessen in de droogtoren
WaghäuselBouw van autoclaven met een water- en warmte-efficiëntiesysteem
WarenVermindering van hoeveelheid afvalwater
Per soort Hoeveelheid in t
Verpakkingsafva6.473,5
Scheiders1.942,6
Restafval/huisvuil766,3
Bouw- en sloopafval577,8
Gevaarlijk afval400,0
Vernietigde documenten766,3
Overige (met uitzondering van zuiveringsslib)240,3
Terugvordering:97,6%
Verwijdering2,4%
DMK GmbH + 75% dochterondernemingen (exclusief Altentreptow, Holdorf en DOC)
Aantal gecertificeerde vestigingen in in 2021
CertificeringDMK GmbHDMK-dochtermaatschappijen
International Food Standard (IFS)813
British Retail Consortium (BRC)37
ISO 22000 / Food Safety System Certification (FSSC) 22000 32
Q&S ((Voer standaard)85
VLOG89
Bio14
Weidemelk44
RSPO40
UTZ53
Kosher97
Halal96

Wil je meer weten?

Als u meer wilt weten over ons werk in 2021, kunt u nu meer informatie vinden in ons geïntegreerde jaar- en duurzaamheidsverslag.